PM Chlamydil extra ANIMALS 60 tbl.

Veterinární přípravek

PM Chlamydil® extra animals slouží jako protivirová a antibakteriální očistná kúra zvířecího organizmu, zaměřená především na snížení obsahu mikroorganizmů chlamydiového typu (Ch. pecorum, psittaci, trachomatis a pneumonie). Veterinární přípravek je vhodný pro kočky, psy, holuby a exotické ptactvo, kteří mohou být přenašečem infekce na člověka.

Cena
438 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Běžná cena:
438 Kč
VytisknoutHlídat produkt Vložit do seznamu

PM Chlamydil® extra animals (tablety) slouží jako antibakteriální a antivirová očistná kúra zvířecího organizmu, zaměřená především na snížení obsahu mikroorganizmů chlamydiového typu (Ch. pecorum, psittaci, trachomatis a pneumoniae). Chlamydie atakují jak zvířecí, tak i lidský organizmus a způsobují celou řadu obtíží. Jsou to zejména chronické záněty očních spojivek, močových cest a vegetativního nervového sytému a cév. Akcelerují poruchy srdeční a mozkové činnosti, roztroušenou a mozkomíšní sklerózu, rakovinu, astma. Jsou jednou z příčin vleklých únavových syndromů a chřipkových onemocnění. Endotoxiny produkované chlamydiemi mohou po určité dlouhodobější expozici způsobit bolestivou paralýzu pohybového aparátu, srdce, mozku a centrálního nervového systému a oslepnutí zvířat. Dochází ke zborcení psychiky a atypickému depresivnímu jednání. Chlamydie iniciují šíření toxoplazmóz a ureaplazmóz.

Složení: 1 tableta 900,0 mg obsahuje:
Tužebník jilmový (Filipendula ulmaria), Vrbová (Salix alba) a olšová (Alnus glutinosa) kůra extrakt (v poměru 9:1:1) 127,5 mg, Červené lapacho (Tabebuia impetiginosa) extrakt 3 % lapacholu 82,0 mg, Bakopa drobnolistá (Bacopa monieri) extrakt 20% 35,0 mg, Řemdihák plstnatý (Uncaria tomentosa) extrakt 3 % oxindolu 10,0 mg, Propolis Moravia PM® 8,3 mg, Selen 50,00 µg.

Přídatné látky:
plnidla: mikrokrystalická celulóza, sorbitol; zahušťovadlo: polyvinylpyrrolidon; protispékavá látka: stearan hořečnatý rostlinný

Doporučené denní dávkování:
Psi – malá plemena: 2x denně 1 tableta (min. 60 dní)
Psi – velká plemena: 3 až 5 tablet denně (min. 60 dní)
Kočky: 2x denně 1/2 tablety (min. 45 dní)
Ptactvo: 1/2 – 1 tableta denně rozmělnit do krmení (min. 60 dní)

Informace o použitých extraktech:
Tužebník jilmový, vrbová a olšová kůra – účinné složky speciálního extraktu vytváří v krevním řečišti nehostinné fyzikálně chemické prostředí pro reprodukci a šíření nežádoucích mikroorganizmů.
Tabebuia impetiginosa, Uncaria tomentosa – účinné složky extraktů jihoamerických bylin slouží jako antibakteriální a antivirový agens, současně stimulující obranyschopnost organizmu. Jsou rovněž silnými antioxidanty nervových endotoxinů produkovaných nežádoucími mikroorganizmy. Zmírňují nežádoucí alergické reakce.
Bacopa monieri (Brahmi) – indická bylina s prokázanými antioxidačními a antidepresivními vlastnostmi, která podporuje detoxikaci organizmu od endotoxinů, a tím přispívá mj. k vitalizaci mozku a napadeného centrálního nervového systému zvířete.
Propolis Moravia PM® – standardizovaná forma rafinovaného propolisu se zvýšeným obsahem biologicky aktivních volných organických kyselin a flavonoidů. Vhodně doplňuje složení přípravku svým, antibiotikům podobným, efektem a harmonizací obranyschopnosti.
Organicky vázaný selen – silný detoxikační antioxidant s protizánětlivými účinky.

Spojitost chlamydiových nákaz mezi zvířecí a lidskou populací
Ch. trachomatis a Ch. pneumonie jsou primárně lidskými patogeny a Chl. psitacca je primárně zvířecí patogen s možností přenosu na člověka. Zveřejněné studie (Bazala, Renda-Medical Hypotheses 3/305, Ždichynec, Novotný – Osobní lékař 2/07) demonstrovali promořenost nákazou chlamydiózy také u chovatelů, zemědělců a jejich rodinných příslušníků v rozpětí 20 % až neuvěřitelných 70 %.
V městské populaci jsou zvláště nebezpečnými zdroji nákaz kočky, které přenášejí infekci na psy, děti a dospělou populaci. Dalším zdrojem nákaz jsou holubi a exotické ptactvo. Nebezpečí chlamydií spočívá v jejich skrytém působení. Příčinou jsou chlamydiemi produkované neurotoxické endotoxiny, které způsobují anebo startují celou řadu civilizačních chorob. Infekce má tři stadia a může se projevovat akutními nebo chronickými příznaky. Akutní potíže zjištěné u chovatelů se demonstrují záněty horních cest dýchacích, močových a pohlavních orgánů, spojivek a rohovek či střevními potížemi a častým chřipkovým onemocněním (chlamydie jsou detekovatelné krevním rozborem). Navazující chronické potíže jsou příčinou cévních a srdečních onemocnění, astmatu, roztroušené sklerózy, Alzheimerovy nemoci, rakoviny, bolestí hlavy, kloubů a zad včetně únavových syndromů. U chronického onemocnění nejsou vždy chlamydie detekovatelné.
Nový přístup k dechlamydizaci teplokrevných organizmů přinášejí české výrobky PM Chlamydil® (60 tbl.) a PM Chlamydil® extra (60 tbl.) a PM Chlamydil® extra animals 60 tbl. Jsou to registrované doplňky stravy s certifikáten SZÚ Praha resp. ÚVSKBL Brno. Roční testování*) přípravků přineslo překvapivé výsledky. Dlouhodobé podání přípravků čistí organizmus od chlamydií v závislosti na stadiu a formě infekce během 2 až 9 měsíců. PM chlamydilová řada je vhodná i jako doplňková komplexní péče organizmu před bakteriálním a virovým napadením a vhodně podporuje klasické podání antibiotik. Přípravky si získali oblibu rovněž při výskytu borelióz, respiračních a chřipkových virů.
*) MUDr. B. Ždichynec, CSc., Studie 2007 – PM Chlamydil®, PM Chlamydil® extra

PM Chlamydil® extra animals 60 tbl. – Veterinární přípravek č. reg. 040-14/C

Výrobce:
PURUS-MEDA, s.r.o.
Skalice nad Svitavou 198
Skalice nad Svitavou, 679 01