OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ + EXTRA SILYMARIN 60 KAPSLÍ

Ostropestřec mariánský je velmi významným doplňkem stravy pro činnost jater,který je pročišťuje a příznivě ovlivňuje tvorbu žluči. Hlavní obsahovou látkou je Silymarin. Podporuje celkově látkovou výměnu a normální hladinu cukru v krvi.

Cena
290 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Běžná cena:
290 Kč
VytisknoutHlídat produkt Vložit do seznamu

Popis

Účinnou látkou je především silymarin, který obnovuje jaterní tkáň a chrání ji před škodlivými a toxickými látkami z potravy při jejich krátkodobém i dlouhodobém vlivu.

Játra jsou životně důležitým detoxikačním orgánem, který je velmi zatěžován především nevhodnou stravou, nadměrným užíváním alkoholu nebo léčiv. Základní mechanismus účinku ostropestřce spočívá v zabránění průniku jedovatých a toxických látek do jaterní tkáně. Silymarin se váže na receptory na membránách jaterních buněk, které propouštějí jedovaté látky do jaterní tkáně. Tímto zůstávají receptory zablokované a toxické látky nemohou vniknout do jater. Dalším mechanismem účinku silymarinu je jeho antioxidační působení, které chrání jaterní buňky před chemickými procesy zodpovědnými za většinu poškození. Působí rovněž jako stimulant při obnově poškozených jaterních buněk a posiluje správnou funkci imunitního systému.

Protože játra hrají velmi důležitou roli při celkové detoxikaci organismu a odbourávání nebezpečných látek z těla, je vhodné bylinu užívat i preventivně. Kromě jaterních potíží lze ostropestřec doporučit také tehdy, když chcete podpořit regeneraci cév a žilní systém.

Schválená zdravotní tvrzení: Antioxidant Normální hladina cukru v krvi Normální činnost srdce Normální trávení a funkce jater, pročištění Přirozená obranyschopnost – odolnost

Dávkování

Užívejte 1-2 tobolky 1xdenně s jídlem nebo po jídle, po dobu maximálně 4 týdnů.

Upozornění

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí! Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.

Kontraidikace

Užívání může také narušit účinek léků na vysoký tlak, proto doporučujeme užívání ostropestřce po poradě s vaším lékařem.

Složení

Tobolka 300mg obsahuje: 150mg mletého plodu ostropestřce mariánského, 150mg 85% extraktu Silymarinu. Celková hmotnost balení netto: 18g (+-5%) Vegetariánská kapsle bez pojiv a protispékavých látek.

Výrobce

Ondřej Ullrich s.r.o. Severovýchodní II 1455/43 Praha 4 141 00. Vyrobeno v ČR.